V úterý 7. 6. 2022 vyrazila 9. třída na třídenní školní výlet do Strážnice.

Cesta vlakem s několika přestupy uběhla rychle. Po příjezdu do Strážnice jsme se nejprve občerstvili na náměstí a poté pěšky putovali mimo jiné i přes zámecký park do kempu, kde jsme měli zajištěné ubytování ve 4 lůžkových chatách s vlastním sociálním zařízením. Strážnice nás přivítala teplým a slunečným počasím, které bylo po celou dobu výletu. Jen několikrát bylo protknuto deštivými přeháňkami, a to většinou v noci. Místní koupaliště ještě nebylo zprovozněno, ale nám to nevadilo. Osvěžení jsme si zajistili sami. Druhý den po snídani jsme vyrazili na pěší 17,5 km dlouhý celodenní výlet po okolí Strážnice. Zbytek dne jsme pak strávili v kempu. Poslední den jsme hned ráno navštívili místní Skanzen lidové kultury, kde jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí ze života obyvatel jihovýchodní Moravy. Poté jsme nasedli na objednanou loď a vypluli směr Veselí nad Moravou. Cestou jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací z oblasti fauny a flóry v okolí Baťova kanálu, ale také z historie výstavby této vodní cesty. Cestou jsme proplouvali hned několika plavebními komorami. V jedné z nich jsme dokonce překonávali rozdíl hladiny Baťova kanálu a řeky Moravy až 4 m. Z Veselí jsme pak pokračovali vlakem domů. Po celý výlet panovala pohodová a radostná atmosféra, kterou nerozházelo ani hodinové zpoždění našeho rychlíku. Věřím, že jsme si všichni školní výlet užili.

Vylet 9trida

Více fotek naleznete na rajce.net