V letošním školním roce pracovaly technické kroužky ve třech skupinách.

Dvě skupiny jako kroužek technických dovedností pro žáky prvního stupně, kde pracovalo celkem 17 žáků, a robotický kroužek pro žáky druhého stupně se čtyřmi žáky. Každá skupina měla více než dvacet schůzek. V části technické jsme pracovali se stavebnicemi Lego (převážně Lego Technic), elektronickými stavebnicemi Boffin 750, dále pak stavebnice Geomag a letos také s novými stavebnicemi Fischertechnik. Pracovali jsme buď podle návodu, ale nejoblíbenější u dětí je práce z volných dílů Lega podle vlastní fantazie. Ve volnějších chvílích si samozřejmě najdeme čas, abychom si s postavenými modely chvíli pohráli a pobavili se. K tomu nám také slouží dvě „historické“ elektrické modelové železnice. V oblasti her jsme se věnovali různým deskovým hrám zaměřeným na vědomosti a logické myšlení (např. Rummikub, AZ kvíz junior, Česko junior, Dobble, Ekopolis), dále pak hry s kostkami, stolní fotbálek a v případě hezkého počasí i míčové hry venku.

V robotickém kroužku jsme se věnovali dostavbě jednoho dálkově ovládaného modelu závodního auta, stavbě dálkově ovládaného modelu kloubového dampru Volvo, přestavbě robotů ze stavebnice Lego Boost a některých modelů Lego Technic. Čas jsme také využili pro zábavu s dálkově ovládanými modely, které jsme také předváděli členům kroužku ze třetí třídy.

Za všechny skupiny technických kroužků jen zbývá za závěr poděkovat všem členům za velmi dobrou práci po téměř dvouletém covidovém omezení, našim sponzorům, bez nichž by naše práce nebyla možná (o našich sponzorech jsme měli samostatné články 7.12. a  16.12.2021), a přát si, abychom stejně v klidu mohli pracovat i roce příštím.

Mgr. Pavel Stodola

technicke krouzky

Více fotek naleznete na rajce.net