V úterý 12. 4. 2022 se uskutečnila odložená exkurze do Hvězdárny a planetária v Hradci Králové a do Archeoparku ve Všestarech.

Z Proseče jsme vyrazili plně obsazeným autobusem s 52 žáky z 6. a 7. tříd. Byli jsme rádi, že se k nám nakonec mohli připojit i noví ukrajinští spolužáci Saša s Kosťou.

Nejdříve jsme zamířili do Hvězdárny, kde nás čekal 2 hodinový program v digitálním planetáriu, kde jsme mohli mimo jiné nahlédnout až na kraj naší galaxie. Potom jsme se přemístili do starší budovy, kde jsme si prohlédli dalekohled, kterým můžeme pozorovat Slunce, a mohli jsme si zde také zakoupit drobné suvenýry.

Následně jsme přejeli do Všestar, kde jsme absolvovali hodinový program ve venkovním areálu. Žáci si tak vyzkoušeli různé pravěké nástroje a prohlédli si jednotlivé části pravěkých osad.

Exkurze se velmi vydařila, a tak jsme se vraceli domu plni krásných zážitků.

Mgr. Andrea Boháčová, Mgr. Denisa Rychová, Martina Nováková

Více fotek najdete na rajce.net