30. 9. 2016 - Na 2. stupni proběhl Závod lesní krajinou pro cyklisty i běžce.

V pátek 30. 9. 2016 proběhl tradiční závod „Lesní krajinou během či na kole“. Za krásného slunečného dne ke svému závodu nastoupili nejprve cyklisté, kteří se utkali na trati dlouhé asi 7 km. 22 chlapců a dívek svoji trať absolvovali ve svižném tempu. Mezi chlapci zvítězil Jakub Hledík (8.tř) a mezi děvčaty Andrea Tulachová (6.A.). Všichni závodníci dorazili do cíle, jen dva museli vzdát kvůli technickým problémům a dva závodníci dlouze bloudili ( F.S. + J.K. ).
Pak už na trať vyráželi běžci podle jednotlivých věkových kategorií. Na trati dlouhé necelé 2 km kluci i děvčata prokázali dobrou fyzickou kondici. Závěry závodů v jednotlivých třídách byly dosti dramatické. Mezi žáky 6. tříd zvítězili David Sodomka (6.B) a Eliška Lehká (6.B), mezi žáky 7.tříd zvítězil Andrej Češka a Šárka Hurychová, nejlepší mezi žáky 8.třídy byli Pavel Soukal a Natálie Rychová. Mezi děvčaty z 9. tříd zvítězila Anežka Sílová (9.B). Chlapci pojali akci rekreačně a vítěz nebyl vyhlášen.
Závodů se zúčastnilo celkem 22 cyklistů a 70 běžců.
Díky patří také žákům, kteří se podíleli na závodech jako rozhodčí na trati.

2016 09 30 zavod

Mgr. Jan Stodola