Během ledna probíhal v rámci Recyklohraní, do kterého je naše škola zapojena, sběr vysloužilých mobilních telefonů.

Prvním úkolem bylo vytvořit nádoby s pravěkou tématikou, do kterých se budou staré mobily sbírat. Žáci 9. tříd se toho s “vervou” chopili a vytvořili pět sběrných nádob, které jsme rozmístili ve škole, a jedna nádoba putovala také do mateřské školy.

Přestože nám do sběru vpadla distanční výuka, nasbírali jsme téměř 80 mobilů! Možná se zdá, že to je málo, ale je to moc hezký výsledek. Recyklace mobilů je velmi důležitá. Věděli jste, že na výrobu jednoho mobilu, je potřeba 100 kg surovin?

Děkujeme všem, kteří se do sběru zapojili a není jim tak naše životní prostředí lhostejné.

                                                                                                                                                      Mgr. A. Boháčová

sber mobilu

Více fotek najdete na rajce.net