29. 9. 2016 - Projektový den „Po stopách Boženy Němcové“.

Ve čtvrtek 29. září se žáci 8. třídy společně s několika žáky 7. třídy zúčastnili celodenního projektového dne „Po stopách Boženy Němcové“.
Když jsme kolem 9. hodiny přijeli do České Skalice, u Muzea Boženy Němcové nás přivítala socha Barunky. V muzeu nám paní průvodkyně vyprávěla o životě, díle i rodině Boženy Němcové. Muzeum bylo spojené i s Muzeem textilu, kde jsme se dozvěděli mnoho nového o historii výroby látek.
Další zastávka byla ve škole Barunky Panklové. Viděli jsme prostředí, ve kterém se učila, i některé staré školní pomůcky. Také jsme se dozvěděli, že se známkovalo i šestkou! Následovala 3 km procházka na zámek Ratibořice, kde jsme si prohlédli 1. patro zámku se zajímavým výkladem.
Pan průvodce nás poté vzal na Rudrův mlýn, Staré bělidlo a k Viktorčinu splavu, kde jsme se dozvěděli, jak to bylo s Viktorkou doopravdy.
Ze získaných materiálů nyní zpracujeme prezentace.

2016 09 29 nemcova

Účastníci projektového dne