Dne 15. 12. se žáci 2. stupně, kteří jsou zapojení do projektů Festivalu vědy a techniky a žáci IT kroužků, zúčastnili exkurze do Technecia v Pardubicích,

které se dlouhodobě věnuje technickému vzdělávání žáků.

Nejdříve nás provedl vedoucí Technecia, pan Prokop, po firmě JHV, která se zabývá vymýšlením a konstrukcí nových výrobních linek a výrobků dle přání zákazníka. Poté nás čekala online přednáška o snímkování. Následovalo rozdělení do skupin, kde se každý odebral k tomu svému. Žáci z IT kroužku se věnovali robotice, děvčata zapojená do projektu Mikroplastů si zkoušela filtrovat a následně mikroskopovat různé vzorky vody. Poslední skupina se věnovala projektu Snímkování a učila se pracovat se snímky z družic.

Přes komplikovanější dopravu kvůli vlakové výluce se exkurze velmi vydařila a vše proběhlo podle plánu.
Mgr. Andrea Boháčová, Bc. Markéta Binková, Samuel Mészáros, Martina Nováková

WhatsApp Image 2021 12 16 at 092005 23

Více fotek na rajce.net