Zajímavá přednáška

            Ve čtvrtek 14. října proběhla v devátém ročníku zajímavá přednáška o Podkarpatské Rusi. Tato akce se uskutečnila v rámci výuky českého jazyka, kde jsme probírali spisovatele Ivana Olbrachta, který si tuto bývalou část předválečného Československa zamiloval a také navštívil. Koločava je asi všem známé místo spojené s osudy Nikoly Šuhaje loupežníka.

            Přednášejícím byl nejznámější cyklistický cestovatel z naší školy, pan učitel Jan Stodola. Jeho velice poutavé vyprávění zážitků a zajímavostí z této části dnešní Ukrajiny zaujalo opravdu každého žáka i přítomné učitele.

            Všem posluchačům přiblížil jak historii, tak současnost této země a zejména Koločavy a okolní krajiny.

            Panu učiteli i touto cestou velice děkujeme.

                                                                                              Mgr. Zdeněk Pecina

IMG 2928

Více na rajce.net