9. 9. 2016 - Vystoupení Prosečánku a Červánku v Jičíně

Festival i v letošním roce probíhal druhý týden v září, konkrétněji od 7. do 11. září 2016.

Přijedete-li do Jičína v době konání festivalu, určitě Vám nehrozí, že se zde budete nudit. Město ožije řadou pohádkových bytostí, probíhá tu jarmark, otevřou se řemeslné dílny i tvůrčí dílničky pro děti, kde si všechny činnosti můžete sami vyzkoušet a ještě si odnést domů zdařilý výrobek. Tématem pro 26. ročník festivalu byl CIRK.  To znamená, že kdo do města zavítal, mohl se těšit na akrobatická vystoupení, moderní akrobacii na šálách, chůdách či za využití lidské síly na rukou.  Samozřejmostí  v historickém centru města byly i pohádkové tvůrčí dílničky pro děti, kde si mohly vytvořit za pomoci instruktorů nejen pohádkové výrobky týkající se festivalového tématu CIRK, ale také rozvinout své smysly a zapojit se i pohybově, např. při žonglování, chůzi na chůdách, točení talířů na tyčce aj.. Nechybělo ani tvoření klaunských nosů, kloboučků, barevných masek nebo květin všech druhů a barev. Dílničky byly tvůrčí, pohybové, dramatické, ale i animační.

Na hlavním pódiu na Valdštejnově náměstí i na přilehlých místech probíhal po celých pět dní bohatý program, který zajistily přihlášené místní i přespolní školy, školky, umělecké školy a další umělci. Byli jsme moc rádi, že jsme i my mohli přispět k této bohaté přehlídce – naše pěvecké sbory Prosečánek a Červánek zde v pátek 9. září vystoupily s pásmem písní. Oběma sborům se vystoupení moc povedla.

Na náměstí bylo umístěno pohádkové šapitó, které podtrhlo letošní téma festivalu a nabídlo další prostor pro dětská tvoření a vystoupení. Po vystoupení jsme ještě měli čas si zde vše projít, vyzkoušet, ochutnat místní dobroty. Celodenní výlet do Jičína se nám vydařil a bude-li to možné, rádi se zúčastníme i příští rok.

2016 09 09 jicin

 

Prosečánek a Červánek