Republikové finále OVOV

12. finále soutěže OVOV (odznak všestrannosti olympijských vítězů - ,,žákovský desetiboj”) se uskutečnilo ve dnech 2. 9. - 4. 9. 2021 na stadionu VUT v Brně. V letošním roce neproběhly okresní a krajské postupové soutěže, takže do republikového finále se přihlásila družstva - která dokázala splnit podmínky pořadatelů - v družstvu byla účast závodníka narozeného roku 2007, 2008, 2009, 2010 a 2011 a zbytek týmu jakéhokoliv věku (družstvo tvoří 4 chlapci a 4 dívky). Sestavování družstva bylo dosti složité - děti aktivně necvičili skoro 1,5 roku. Závody jako tradičně začaly slavnostním nástupem a kromě oficiálních hostů přišel závodníky pozdravit i medailista z OH v Tokiu - šermíř Alexander Choupenitch. A jako tradičně byli přítomní účastníci olympijských her, kteří působili také jako patroni a rádcové družstev. Naším patronem byl Vladimír Vačkář (dráhový cyklista - mistr světa v tandemu). 

Za krásného počasí závodníci v pátek absolvovali prvních disciplín - běh 60 m, skok daleký, shyby na šikmé lavičce, skoky přes švihadlo na 2 minuty a hod medicinbalem.První den se nám nevydařil podle našich představ a družstvo bylo klasifikováno v polovině závodního pole. Druhý den jsme začali soutěžit ve velkém stylu, všichni si udělali v prvních dvou soutěžích osobní rekordy (trojskok z místa a kliky) a i v dalších disciplínách výkony byly na výborné úrovni. Své postavení ve výsledkovém žebříčku jsme si o pár míst vylepšili a nakonec bylo naše družstvo jako 38. ze 74 účastníků družstev z celé republiky (z družstev Pardubického kraje jsme byli druzí) a i umístění jednotlivců nebylo špatné. Reprezentovali nás - Radek Pešek, Andrea Lacmanová, Štěpán Hromádka, Nicole Sladkovská, Josef Zahradník, Julie Poslušná, Daniel Vanžura a Anna Rejmanová. Všichni závodníci podali maximální výkony, které byli za dané situace schopny vydat, patří jím velký dík a pochvala.

Věříme, že příští rok bude už pro sport příznivější a že proběhnou sportovní soutěže tak, jak by měly. 

Mgr. Jan Stodola

Mgr. Karla Nováková     

   OVOV 2021 09 15

Další fotografie z OVOV