30. 4. 2021 - Den Země

Ve dnech 19. 4 - 30. 4 slavila celá naše škola Den Země, který letos připadl na 22. 4.

Žáci, kteří mohli být již ve škole, uklízeli již tradičně areál školy. Ve třídě i venku pak plnili řadu zajímavých úkolů a aktivit s tématikou ke Dni Země.

Žáci, kteří se vzdělávali distančně, vyrazili uklizet jednotlivě do svého blízkého okolí. V některých případech bylo těžko uvěřitelné, co všechno je člověk schopen vyhodit volně do přírody (viz fotogalerie). Při videokonferencích si pak povídali o třídění odpadu a jak celkově minimalizovat náš negativní dopad na životní prostředí. V některých předmětech pak měli tvořit prezentace, četli články o ekologii, tvořili Ekokodex, tvořili anketu a spoustu dalších zajímavých aktivit. Všechny tyto aktivity naleznete zdokumentované ve fotogalerii.

Všem žákům, kteří se zapojili do úklidu a není jim tak lhostejný stav jejich okolí, moc děkujeme!

Mgr. Andrea Boháčová

2021 04 22 den zeme 

Další fotografie ze Dne Země (Rajče.net)