ZŠ a MŠ Proseč, Město Proseč a Městská knihovna Proseč

vyhlašují XI. ročník celostátní soutěže v literárním projevu dětí „Malá Proseč Terézy Novákové“, která je určena mladým autorům ze základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií a jež se koná vždy po třech letech.

Soutěž je vypsána v oblasti poezie a próza vždy ve třech věkových kategoriích. Podrobné informace viz příloha.

Nejúspěšnější autoři budou pozváni do Proseče na slavnostní vyhodnocení, které se uskuteční 19. 5. 2018. Součástí akce bude také celodenní program pro všechny zúčastněné. Úspěšní autoři se mohou těšit na velice hodnotné ceny, mezi něž rozhodně patří elektronické čtečky knih pro všechny vítěze jednotlivých kategorií.

Slavnostního vyhodnocení se zúčastní a ceny bude předávat opět některá z významných osobností kulturního či společenského života. V minulosti to byli například básník Jiří Žáček, herci Michaela Kuklová, Jiří Pomeje, Luba Skořepová, Stanislav Zindulka, Bohumil Švarc, Markéta Hrubešová či Ester Janečková.

Propozice soutěže jsou ke stažení ZDE.