Informace o uzavření školy od 11. 3. 2020 a o výuce v době uzavření školy


Vážení rodiče,

navazuji na moji zprávu z minulého týdne se třemi novými informacemi:

1) Jak jsem již minule psal, chceme i v této zvláštní době školní a občanské karantény jako škola, pokud možná, co nejlépe pracovat s našimi žáky, Vašimi dětmi. Protože jediný možný způsob je výuka na dálku pomocí informačních technologií a protože je tento způsob pro nás nový, rozhodli jsme se získat od Vás komplexní zpětnou vazbu pomocí dotazníku. Smyslem dotazníku je zjistit potřeby a podmínky výuky v době zatím jediného možného způsobu vzdáleného a průběžného vzdělávání prostřednictvím elektronických přístrojů a samostatné práce žáků v domácím prostředí. Dotazník je pro všechny vyzvané respondenty anonymní. Prosíme, odpovídejte do dotazníku za rodiče jen jednou. Dotazník naleznete na adrese http://zsprosec.pfnet.eu/ a na této stránce ho spustíte kliknutím na název: (ef): pro rodiče = EDx.520 / Jak podpořit rodiče a žáky při domácím vzdělávání.

2) Víte, že celá naše škola využívá nejen pro práci učitelů, ale i pro žáky od 5. ročníku prostředí s aplikacemi „Google Apps pro vzdělávání“. Existují zde různá řešení, která jsou nám právě v této době velice nápomocná, např. Google Učebna, Hangouts Meet, Dokumenty, Kalendář a mnoho dalších. Některé již používáme a s některými teprve začínáme. Abychom aplikace mohli využívat také v nejnižších ročnících, musíme vytvořit školní emailové adresy i pro žáky od 1. do 4. třídy. Proto, rodiče těchto ročníků, čekejte v blízké době emailovou zprávu s přístupovými údaji a dalšími informacemi.

3. Na závěr Vám posílám pár tipů, kterými se můžete nechat inspirovat, jak si uspořádat domácí učení, abychom to dobře zvládli. Dokument je zde: Jak se s dětmi učit doma ... abychom to všichni přežili.

Mgr. Bc. Josef Roušar, ředitel ZŠ a MŠ Proseč

2. 4. 2020


Vážení a milí rodiče,

vzhledem k současné situaci, která nebude trvat původně avizovaných 14 dnů, ale minimálně do půlky května, jsem se rozhodl Vám poslat tuto zprávu.

Kompletní zpráva je příložená ZDE, prosím o její přečtení.

S přátelským pozdravem,

Mgr. Bc. Josef Roušar, ředitel školy

27. 3. 2020


Pokyny k domácí výuce

Pokyny k domácí výuce od 11. 3. 2020 pro jednotlivé ročníky ZŠ najdete na školním webu na stránce s domácími úkoly v sekci Škola / Součásti školy / Třídy 

nebo po kliknutí na následující odkaz: https://www.zsprosec.cz/skola/soucasti-skoly/tridy 

11. 3. 2020


Školní psycholožka nabízí:

Školní psycholožka Mgr. Ivana Košňarová nabízí dětem a rodičům možnost se na ni obrátit, pokud by někdo s něčím potřeboval pomoct, poradit, podpořit..., a to buď e-mailem nebo telefonicky (telefonicky Út, Čt, Pá v čase od 13 hodin do 15 hodin).


Uzavření školy 

Dle nařízení vlády ČR je od 11. 3. 2020 až do odvolání uzavřena základní škola.

Sledujte informace rozesílané mobilním rozhlasem, elektronickou žákovskou knížkou, žákům od 5. třídy školním e-mailem.

O všem Vás budeme nadále informovat, zejména o obnovení docházky do školy. Dětem budeme posílat práci na doma. 

Pro rodiče, kteří budou žádat o ošetřovné, je k dispozici ke stažení tento tormulář, který je potřeba vyplnit a pak přinést potvrdit do školy:

Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření školského/dětského zařízení (školy) - PDF 

10. 3. 2020