Nabídka příměstského tábora pro předškoláky a děti z 1. stupně ZŠ 

Veselá věda, z. ú. také o letošních letních prázdninách organizuje příměstské tábory v našem okolí - ve Skutči, v Poličce, Litomyšli a dalších městech. Na táborech budou dodržována nařízená preventivní hygienická opatření. 

Tábory jsou určeny pro malé badatele předškolního věku a 1. stupně ZŠ, kteří rádi prozkoumávají zákonitosti ze světa přírodních věd. Věnují se jednoduchým, věku dětí přizpůsobeným pokusům z oblasti chemie, biologie i fyziky. 

Příměstské tábory "bez spaní" s programem od 8:00 do 16:00 jsou plné her, vnitřních i venkovních pokusů, společných okamžiků s novými kamarády a výletů do přírody. Dbáme o různorodost jednotlivých dní a aktivit, které se díky naší bohaté metodice neustále obměňují, čímž se příměstské tábory stávají atraktivní i pro děti, které se účastní více turnusů v jednom roce, ale také pro ty, které navštěvují některý z našich kroužků ve školní rok. 

S jakými tématy pracovaly děti v minulých letech? Například při zkoumání vody jsme měřili nejen pH a určovali tvrdost, ale také zkoumali, kteří živočichové v okolí vody žijí a stavěli vodní mlýnky, abychom si vyzkoušeli sílu, jakou voda má i způsoby, jak ji využít v náš prospěch. Při práci s rostlinami si děti založily herbář, vyráběly léčivou mast i tinkturu, barvily látky rostlinnými barvivy.

Letos nás čeká dobrodružná cesta plná pokusů a informací. Prozkoumáme, jak funguje lidské tělo, co se dá zkoumat v kuchyni a budeme se věnovat i neživé přírodě. A na konci, kdo ví, třeba dostaneme i největší odměnu vědce, Nobelovku! 

Kromě pokusů, které provádíme uvnitř i v terénu je čas i na hry, odpočinek, prostě užívání léta a prázdnin. 

Informace k příměstskému táboru ve Skutči:

  • Místo konání: Gymnázium Suverénního řádu maltézských rytířů ve Skutči
  • Termín: 20. - 24. 7. 2020
  • Tábor se koná od pondělí do pátku, od 8:00 do 16:00 hodin. Je zajištěn teplý oběd, svačina a pitný režim. Součástí programu je celodenní výlet.
  • Cena tábora: 1950,- Kč na týden. Je možné hlásit se na jednotlivé dny, cena jednoho dne je 490 Kč. 

Registrační formulář, místa a termíny konání táborů, kontakty a další informace najdete na webu Veselá věda v sekci tábory

vesela veda tabory m 

Zdroj výše uvedených informací: veselaveda.cz, krouna.cz