DOPLŇOVACÍ VOLBY DO ŠKOLSKÉ RADY


Vážení rodiče,

protože paní Herynkové skončil k 1. 9. 2021 mandát předsedkyně školské rady při ZŠ a MŠ Proseč ve smyslu § 168 Čl. 2 zákona č. 561/2004 Sb., v platném znění, tz. že již není rodičem žáka naší školy, vyhlašuji doplňovací volby do školské rady. 

Kdy: pátek 24. 9. 2021 

Kandidáti:

 • Ing. Daňková Eva
 • Mgr. Bc. Roušar Josef
 • Ing. Roušar Martin
 • Mgr. Vašíková Magdaléna 

Mgr. Bc. Roušar Josef stáhl svoji kandidaturu do školské rady.

Volební komise:

 • Mgr. Kateřina Jílková
 • Martina Nováková
 • Jana Ondráčková

 Průběh voleb:

 Každá rodina žáků naší školy má podle volebního řádu jeden hlas. Nejmladší žák z rodiny navštěvující základní školu dostane ve středu 22. 9. hlasovací lístek se jmény kandidátů a obálku. Pokud žák ve škole nebude, dostane hlasovací lístek straší sourozenec, popř. ho doručíme do domovních schránek. Rodina zvolí vybraného kandidáta a hlasovací lístek vloží do obálky. V pátek je potom možné odvolit následujícími způsoby: 

 1. Žák, který hlasovací lístek ve středu obdržel, v pátek 24. 9. po příchodu do školy vhodí obálku s hlasovacím lístkem na předem určeném místě ve škole do hlasovací urny.
 2.  
 3. Zákonný zástupce přinese obálku s hlasovacím lístkem bočním vchodem na halu druhého stupně, kde může v pátek 24. 9. odvolit v čase od 7,00 do 7,30 a od 10,30 do 15,00.
 4.  
 5. Pokud z důvodu karantény nebo jiného nemůže rodina odevzdat osobně vyplněný hlasovací lístek, kontaktuje nás na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a volební lístky budou vyzvednuty do přenosné hlasovací urny pověřeným pracovníkem v pátek 24. 9. v čase od 9,00 do 10,15,

 

Vážení rodiče,

na základě aktualizace Volebního řádu Školské rady ZŠ a MŠ Proseč Radou města Proseč  byly změněny podmínky pro volbu kandidátů do školské rady. Možnost volit zástupce do školské rady mají všichni zákonní zástupci žáků, navštěvujících naši ZŠ, nikoli pouze jeden z rodiny. Z tohoto důvodu prodlužujeme možnost volit do školské rady do středy 29. 9. 2021. 

 

Volit lze tedy níže popsaným způsobem:

v pátek 24. 9. 2021:     7,00 - 7,30  hod a 10,30 - 15,00 hod.

ve středu 29. 9. 2021:  7,00 - 8,00 hod. a 12,30 - 15,30 hod.

 

Druhý zákonný zástupce si může svůj hlasovací lístek vyzvednout u bočního vchodu na druhý stupeň v době uvedené pro možnost hlasování v pátek 24. 9. nebo středu 29. 9. 2021.

 

Z důvodu nemoci paní Ondráčkové je do volební komise místo ní jmenována Blanka Stodolová.

 

Omlouvám se za vzniklé komplikace, ale věřím, že Vám není dění v naší škole lhostejné a voleb se zúčastníte v hojném počtu. 

  

Výsledky voleb budou zveřejněny v nejbližším možném termínu. 

 

 

 V Proseči dne 20. 9. 2021

 Mgr. Romana Pešková