Naučný a zážitkový program pro žáky prvního stupně

 Několik stanovišť bylo v pátek 21.6.2024 dopoledne přichystáno pro žáky prvního stupně. Topografie, tísňové volání, poskytování první pomoci, nebo také představení hasičské techniky. To všechno a ještě něco navíc absolvovaly děti  během putování po stanovištích. Plnily úkoly v dopravní výchově, poznávaly rostliny a nerosty, určovaly značky na mapě a zopakovaly si, jak postupovat při mimořádné situaci. V areálu školy na děti čekali hasiči města Proseč, kteří dětem umožnili nahlédnout do hasičských aut a nechali je vyzkoušet si stříkání hadící. U stanoviště se sanitním vozem a panem záchranářem se děti dozvěděli o zásadách poskytování první pomoci a na parkovišti si zájemci mohli vyzkoušet slalom na kole s kelímkem plným vody v ruce. Celé dopoledne bylo nabité důležitými informacemi i spoustou legrace a zážitků.  

FOTOGALERIE

 

DSC 0293zmDSC 0307zmDSC 0308zmDSC 0423zm