Učení je hra!

 V letošním školním roce pracovaly technické kroužky ve dvou skupinách. Jedna skupina jako kroužek technických dovedností pro žáky prvního stupně, kde pracovalo celkem 14 žáků, a robotický kroužek pro žáky druhého stupně s osmi žáky. 

V kroužku technických dovedností jsme v části technické pracovali se stavebnicemi Lego (převážně Lego Technic), elektronickými stavebnicemi Boffin 750, dále pak stavebnicemi  Fischertechnik a Geomag. Pracovali jsme buď podle návodu, ale nejoblíbenější u dětí je práce z volných dílů Lega podle vlastní fantazie. Ve volnějších chvílích si samozřejmě najdeme čas, abychom si s postavenými modely chvíli pohráli a pobavili se, zejména s modely na dálkové ovládání. V oblasti her jsme se věnovali různým deskovým hrám zaměřeným na vědomosti a logické myšlení (např. šachy, Rummikub,  Dobble, Ekopolis), dále pak hry s kostkami, stolní fotbálek a v případě hezkého počasí i míčové hry venku.

V robotickém kroužku jsme se věnovali přestavbě robotů ze stavebnice Lego Boost a některých modelů Lego Technic na dálkové ovládání z tabletu nebo mobilu. Dále jsme pracovali se stavebnicemi Fischertechnik a Mechanická laboratoř. Čas jsme také využili pro zábavu s dálkově ovládanými modely, které jsme také předváděli mladším žákům.

Mgr. Pavel Stodola

FOTOGALERIE

IMG 1028